We wrześniu wciąż cieszymy się promieniami słońca, które nie są już tak męczące. Zieleń na rabatach nabiera patyny bądź odcieni złota, pomarańczy i czerwieni. Podziwiamy kołyszące się na wietrze kwiatostany traw ozdobnych. W kalendarzu prac ogrodniczych rozpoczął się właśnie najlepszy czas na sadzenie nowych roślin.
Tagi Miesiące        
Anna Noszka
04/09/2018
Pierwszy letni miesiąc daje dużo radości w ogrodzie. Trwa festiwal barw i kwiatów. W tym miesiącu kontynuujemy prace wiosenno-letnie i nie ma mowy o lenistwie. Przede wszystkim podlewamy, pielimy i walczymy ze szkodnikami i chorobami. Sadzimy, siejemy, pikujemy, rozsadzamy i pilnujemy, aby dotychczasowe prace przyniosły pożądany efekt.
Tagi Miesiące        
Anna Noszka
03/06/2017
Drzewa i krzewy liściaste to z pewnością najprostsze w uprawie rośliny. W przeciwieństwie do bylin nie wymagają obfitego nawożenia, pielenia, nie wędrują po rabatach, są odporniejsze na szkodniki i choroby, a co ważniejsze - nie stanowią ozdoby ogrodu tylko przez krótki okres kwitnienia, ale budują strukturę, szkielet ogrodu.
Tagi Miesiące Dobór        
Anna Noszka
23/05/2017
Maj to najbardziej "soczysty" i świeży miesiąc w ogrodzie. Dłuższe i cieplejsze dni napawają optymizmem, a w ogrodzie rozpoczyna się prawdziwy pokaz kolorów.
Tagi Miesiące Dobór        
Anna Noszka
10/05/2017