Powojniki (Clematis) są piękne pnącza cenione za romantyczne kwiaty. Ich wybór przyprawia o zawrót głowy - powojniki tak możemy dobrać do ogrodu, że będą kwitły od kwietnia aż do października.
Tagi        
Anna Noszka
21/03/2023
Jeśli chcesz mieć łatwy do pielęgnowania ogród, wybieraj sadzenie roślin, które są odpowiednio przystosowane do warunków panujących w danym miejscu. Wówczas będą one skutecznie rosnąć bez dodatkowej pomocy.
Tagi Sponsorowany        
Anna Noszka
16/02/2023
Łatwy dostęp do zleceń, pewny dochód, szkolenia i autorytet uznanej marki – brzmi zachęcająco? A to tylko początek listy korzyści płynących ze współpracy z OBI. Poszukujemy podwykonawców, z którymi zrealizujemy marzenia naszych klientów o własnym ogrodzie… i nie tylko. Jeśli chcesz wiedzieć, kogo dokładnie szukamy, co oferujemy i jak się do nas zgłosić, zapraszamy do lektury. Przekonasz się, że to dla Twojej firmy szansa, której nie chcesz przegapić.
Tagi        
W kwietniu witamy wiosnę i jej subtelne kolory - cieszą nas żółte forsycje, różowe śliwy czy białe magnolie. Jest to czas ogrodników: sadzimy, dzielimy, przesadzamy i nawozimy. Czeka nas więc sporo pracy, ale też satysfakcji i zadowolenia z jej efektów.
Tagi        
Anna Noszka
31/03/2022
Cięcie drewna, np. w celu przygotowania go na opał można znacznie ułatwić, wykorzystując do tego celu pilarkę łańcuchową. Maszyna sprawnie tnie grube gałęzie i pnie na mniejsze kawałki. Praca pilarką łańcuchową jest szybka, ale także niesie potencjalne zagrożenia dla zdrowia i życia. Dowiedz się, jak ciąć drewno sprawnie i bezpiecznie.
Tagi Sponsorowany        
Założenie kompostownika bardzo mocno wpisuje się w ekologiczne podejście do tematu ogrodnictwa. W praktyce oznacza to uzyskanie naturalnego nawozu powstałego rozkładu organicznych odpadów ogrodowych oraz domowych. Jak go zrobić i co jeszcze przemawia za tym, że takie działanie jest opłacalne? Podpowiadamy.
Tagi Sponsorowany        
Pielęgnacja ogrodu jest nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza jeśli pojawią się w nim grzyby, które odpowiadają za szereg chorób roślin. Trzeba pamiętać, że choroby wywołane przez grzyby są niezwykle trudne do pozbycia się. Dzieje się tak z kilku powodów.
Tagi Sponsorowany        
Co to jest hydrożel? Hydrożel lub inaczej agrożel lub superabsorbent to preparat zbudowany z wielkocząsteczkowych, usieciowanych nierozpuszczalnych polimerów. Swoje działanie opiera na ogromnych możliwościach absorpcji wody przez polimery.
Tagi Sponsorowany        
Pierwszy letni miesiąc daje dużo radości w ogrodzie. Trwa festiwal barw i kwiatów. W tym miesiącu kontynuujemy prace wiosenno-letnie i nie ma mowy o lenistwie. Przede wszystkim podlewamy, pielimy i walczymy ze szkodnikami i chorobami. Sadzimy, siejemy, pikujemy, rozsadzamy i pilnujemy, aby dotychczasowe prace przyniosły pożądany efekt.
Tagi Miesiące        
Anna Noszka
03/06/2019
Drzewa i krzewy liściaste to z pewnością najprostsze w uprawie rośliny. W przeciwieństwie do bylin nie wymagają obfitego nawożenia, pielenia, nie wędrują po rabatach, są odporniejsze na szkodniki i choroby, a co ważniejsze - nie stanowią ozdoby ogrodu tylko przez krótki okres kwitnienia, ale budują strukturę, szkielet ogrodu.
Tagi Miesiące Dobór        
Anna Noszka
23/05/2019
W marcu czas zakasać rękawy i zabrać się do pracy w ogrodzie. Czeka nas wiele prac, jak cięcia, sadzenia, nawożenia, areacja trawnika czy zwykłe robienie porządków. I choć „w marcu jak w garncu” i pogoda może nas zaskoczyć powrotem chłodu, to nie pozwólmy, by przeszkodziło nam to w dobrym przygotowaniu się do wiosny.
Tagi Miesiące        
Anna Noszka
12/03/2019
Przedwiośnie to bardzo dobry czas na wykonanie serii cięć - pielęgnacyjnych i formujących - dla wielu roślin ozdobnych w ogrodzie. Gdy zima wyraźnie odpuszcza, temperatura w ciągu dnia zaczyna utrzymywać się powyżej zera, rośliny powoli budzą się do życia.
Tagi Miesiące Cięcia        
Anna Noszka
28/02/2019
We wrześniu wciąż cieszymy się promieniami słońca, które nie są już tak męczące. Zieleń na rabatach nabiera patyny bądź odcieni złota, pomarańczy i czerwieni. Podziwiamy kołyszące się na wietrze kwiatostany traw ozdobnych. W kalendarzu prac ogrodniczych rozpoczął się właśnie najlepszy czas na sadzenie nowych roślin.
Tagi Miesiące        
Anna Noszka
04/09/2018
Maj to najbardziej "soczysty" i świeży miesiąc w ogrodzie. Dłuższe i cieplejsze dni napawają optymizmem, a w ogrodzie rozpoczyna się prawdziwy pokaz kolorów.
Tagi Miesiące Dobór        
Anna Noszka
10/05/2017