Grupy roślin ogrodowych - przeglądaj rośliny, kierując się m.in. konkretnym zastosowaniem, stanowiskiem bądź stylem. Poznaj dostępną alternatywę przed dokonaniem ostatecznego wyboru.


Planując ogród, w pierwszej kolejności powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką atmosferę chcemy w nim stworzyć. Powinna ona być zgodna z naszym stylem życia. Szukaj sugestii, podpowiedzi i inspiracji w naszym mini-przewodniku po stylach ogrodowych.


Przykładowe style ogrodowe

W każdym ogrodzie znajdują się charakterystyczne przestrzenie, które wymagają charakterystycznej roślinności. Są to albo miejsca, które pełnią określone funkcje w ogrodzie, albo takie, w których panują specyficzne warunki siedliskowe. By zaaranżować je jak najlepiej, przejrzyj nasze portfolio sprawdzonych roślin do zadań specjalnych.


Przykładowe konkretne zastosowania

Tworzenie kompozycji ogrodowych wymaga sporej wiedzy o wymaganiach siedliskowych roślin, ich terminach kwitnienia, a także o tym, jak zmienia się ich wygląd na przestrzeni sezonu wegetacyjnego. By ułatwić Ci aranżowanie rabat, pogrupowaliśmy je według pewnych przydatnych kluczy kompozycyjnych.


Przykładowe do kompozycji

Przy wyborze kierujemy się kształtem (pokrojem) docelowej rośliny a następnie przeglądamy gatunki i odmiany pod kątem odcieni kolorystycznych i warunków siedliska, do jakich dedykujemy daną roślinę. Ta grupa daje nam podgląd, jaki wybór mamy w obrębie pożądanego przez nas pokroju.


Przykładowe podobne pokroje

Inne rośliny na to samo siedlisko


Przykładowe inne rośliny do tego samego siedliska