Wyniki
Opis kategorii
Byliny są to rośliny zielne, która żyją dłużej niż dwa lata i odnawiają się po zimie, kwitnąc raz, lub wiele razy w ciągu danego okresu wegetacyjnego.

Byliny w ogrodnictwie są bardzo cenną grupą ozdobną zdobywającą w ostatnim czasie coraz większą popularność. Przyczynia się do tego kilka czynników. Po pierwsze byliny zachwycają bogactwem kształtów i kolorów kwiatów. Ogromna ich różnorodność sprawia, że w katalogu roślin z powodzeniem można wyszukać odmiany nadające się do różnych stanowisk i kwitnące w różnym czasie.

Drugim korzystnym czynnikiem jest niski koszt kupna jednej sadzonki. Kolekcję roślin można szybko powiększyć, ponieważ większość bylin łatwo rozmnaża się przez podział szpadlem rozrośniętych karp.

Po trzecie, sadzonki nabywane przez nas w pojemnikach można sadzić od wiosny do jesieni a jest to grupa roślin, które bardzo łatwo przyjmuje się ogrodzie.

Warto wspomnieć, że byliny zazwyczaj dobrze radzą sobie z zimami, podczas których spoczywają bezpiecznie pod ziemią w postaci kłączy, cebul, bulw czy zwykłych korzeni.

Byliny mogą być ozdobne ze względu na swoje kwiaty, liście, pokrój czy owoce. Tworzyć z nich można zarówno nowoczesne aranżacje, jak i wiejski klimaty w ogrodzie.Kwiaty
Liście / igły
Wysokość:
Szerokość: