Wyniki
Opis kategorii
Tawuły są grupą krzewów ozdobnych z drobnych, ale pojawiających się w ogromnej ilości kwiatów. Ich kolory to zazwyczaj biel, róż lub purpura.

Grupa duża tawuł, popularne tawuły japońskie, są chętnie wybierane do ogrodów także z powodu koloru liści, najczęściej w odcieniach żółtego. Liście tych krzewów dodatkowo ładnie przebarwiają się jesienią.

Ogromna różnorodność pozwala na wybór roślin o różnych wymaganiach czy porach kwitnienia. Gdybyśmy chcieli zrobić kompozycję z samych tylko tawuł, byłaby ona kolorowa przez prawie 4 miesiące.

Tawuły są bardzo łatwe w uprawie, mało czasochłonne. Nadają się z tego powodu dla początkujących ogrodników oraz osób, które nie mają czasu na pielęgnację ogrodu.

Krzewy te znoszą słabą i przeciętną glebę, dobrze dają sobie radę z niedoborami wody. Lubią stanowiska w pełnym słońcu, gdzie posadzone w grupie dają ładny efekt.

Mogą być stosowane na niskie żywopłotowy formowane oraz nieformowane. Na żywopłoty formowane wybieramy odmiany kwitnące na tegorocznych pędach, które bez szkody dla kwitnienia można przycinać nawet bardzo nisko nad ziemią.Kwiaty
Liście / igły
Wysokość:
Szerokość: