Wyniki
Opis kategorii
Jedna z nielicznych grup drzew iglastych, które można sadzić w cieniu.

Ze względu na to, że dobrze rośnie w cieniu, półcieniu i słońcu oraz że nie ogałaca się od dołu, to np. choina kanadyjska może być ciekawym substytutem dla thuj i cyprysików stosowanych na żywopłoty, a niższe okazy takie jak 'Cole's Prostrate' czy 'Jeddeloh' mogą stać się ciekawym zimozielony urozmaiceniem rabaty. Są to jednak substytuty dla cierpliwych, ponieważ choiny rosną powoli.

Choiny są roślinami dobrze znoszącymi nasze zimy, lecz do ogrodów znajdujących się w okolicach Suwalszczyzny poleca się gatunek podstawowy - choina kanadyjska (Tsuga canadensis), gdyż wywodzące się od niej odmiany ozdobne są bardziej wrażliwe na panujące w okolicy, najniższe temperatury w kraju.

Są to też rośliny, które wymagają wilgotnego podłoża i najlepiej czują się w otoczeniu oczek wodnych i basenów, gdzie panuje wyższa wilgotność powierza. Choinom prócz dużej ilości wody, na starcie - przy sadzeniu - należy zapewnić żyzną i próchniczą glebę o lekko kwaśnym odczynie pH (5,6 - 6,5). W późniejszych latach zadowoli się glebą przeciętną, ale nadal wilgotną.

Drzewa jest dobrze przycinać, aby je zagęścić. Jeśli wykorzystaliśmy choinę do stworzenia żywopłotu, pamiętajmy że ma ona wyższe wymagania pokarmowe, niż roślina która co roku nie jest zmuszana do wytwarzania dużej liczby młodych przyrostów i stosujmy 50-100 g nawozu wieloskładnikowego na 1 m żywopłotu lub 1,5-2 kg biohumusu na roślinę.Kwiaty
Liście / igły
Wysokość:
Szerokość: