Wyniki
Opis kategorii
Czosnki są ciekawymi, a ostatnimi czasy bardzo modnymi roślinami. Ich cebule sadzimy na wiosnę, po to by latem zachwycać się efektownymi kulami, złożonymi z wielu drobnych kwiatów.

Kwiatostany w zależności od odmiany mogą być białe (czosnek karatawski), różowe (c. różowy), fioletowe (c. olbrzymi) lub w odcieniach niebieskiej (c. niebieski) czy żółtej ( c. złocisty) barwy. W zależności też od odmiany, kwiaty te mogą znajdować się na różnej wysokości, od 30 do nawet 90 cm.

Zarówno kwiaty, jak i liście wydają charakterystyczny zapach czosnku, intensywny jedynie wtedy, gdy stworzymy większą grupę z tych roślin. Woń czosnku skutecznie odstrasza mszyce.

Czosnki lubią przepuszczalną i próchniczą glebę, wilgotną w trakcie ich kwitnienia. Dekoracyjne kwiatostany po ścięciu długo utrzymują ładny wygląda, dlatego też często stosowane są we florystyce.

Jak większość roślin cebulowych, czosnki po zakwitnięciu znikają z rabaty. Z tego powodu należy sadzić je z innymi roślinami, które będą stanowiły trzon kompozycji, podczas gdy czosnek będzie tylko sezonowym akcentem.Kwiaty
Liście / igły
Wysokość:
Szerokość: