Wyniki
Opis kategorii
Powojniki botaniczne i bylinowe są cenną grupą roślin dla osób, które chciały by mieć ozdobną roślinę rosnącą przy kracie ale nie mają wystarczająco dużo miejsca np. na balkonie, na powojniki wielkokwiatowe lub odpowiednich warunków dla róż pnących.

Powojniki botaniczne i bylinowe, są roślinami dorastającymi do 2 m wysokości i pomimo mniejszych kwiatów niż np. u Powojnika 'Jan Paweł II', wytwarza ich taką ilość, że daje efekt różowej(P. 'Constance'), fioletewej (P. 'Cecile'), białej(P. 'Albina Plene') czy żółtej (P.'Bill MacKenzie') plamy w ogrodzie.

Clematisy z tej grupy są odporniejsze na choroby i np. rzadziej atakuje je przędziorek czy mączniak. Dodatkowo wymagają mniejszej pielęgnacji od popularnych mieszańców wielkokwiatowych i są mrozoodporne, dlatego nie trzeba okrywać ich na zimę.

Jedyne czego potrzebują, to by wiosną (marzec/kwiecień) ściąć zasuszone pędy nisko przy ziemi, a w późniejszym okresie co jakiś czas mocować do podpory pędy rosnące do góry. Choć gdy i tego nie zrobimy, roślina zacznie się płożyć po podłożu i wypełniać wolne miejsca między innymi roślinami na rabacie.

Rośliny sadzimy głównie w słońcu, na umiarkowanie wilgotnym i żyznym podłożu ok. 30 cm od podpory. Gdy chcemy by pięknie kwitły, nawozimy je, jak większość kwitnących bylin ogrodowych np. nawozem wieloskładnikowym.Kwiaty
Liście / igły
Wysokość:
Szerokość: