Wyniki
Opis kategorii
Pustynniki zwane również igłą Kleopatry lub lilią stepową, to rośliny, obok których nie można przejść obojętnie. Przyczynia się do tego ich rozmiar – osiągają 2 – 2,5 m wysokości oraz fakt, że szczytowe 80 cm to piękne kwiaty w odcieniach bieli, żółci, różu lub pomarańczy.

Roślina zadziwia swoim niecodziennym wyglądem od niezwykłych bulwiastych korzeni, często porównywanych do ośmiornicy, poprzez trawiaste liście, aż po ogromne wydłużone kwiatostany złożone z wielu, drobnych pojedynczych kwiatków w kształcie gwiazdy.

Rośliny kwitną na przełomie maja i czerwca, stanowiąc atrakcję w ogrodzie posadzone zarówno pojedynczo jak i w większych grupach.

Rośliny wymagają przepuszczalnej, dobrze zdrenowanej gleby, którą podlewamy obficie, gdy roślina kwitnie. Przed kwitnięciem i po, preferuje suche podłoże, ponieważ korzenie mają tendencję, do łatwego podgniwania w stagnującej wodzie.

Pustynnik to rośliny znikające z rabaty dlatego trzeba im zapewnić towarzystwo roślin, które zasłonią puste luki po „igle”, gdy ta już przekwitnie. Doskonale sprawdzą się jukki, jeżówki, trawy ozdobne i liliowce.Kwiaty
Liście / igły
Wysokość:
Szerokość: