Wyniki
Opis kategorii
Wierzby mogą występować pod postacią drzew lub krzewów, a formy ozdobne często spotyka się jako szczepione na pniu. Cechą charakterystyczną dla wierzb jest szybki wzrost oraz wiosenne kotki, potocznie zwane baziami.

Drzewa te kojarzą nam się z terenami podmokłymi - i słusznie -, jednak w katalogu roślin można odnaleźć także takie odmiany wierzby ozdobnej, które radzą sobie na suchych czy nawet piaszczystych stanowiskach.

Wierzby posiadają ładny i dekoracyjny pokrój bez względu na to, czy tworzą idealnie okrągłe kule czy parasole długich i giętkich pędów - charakterystyczne drzewa "płaczące".

Poza walorami dekoracyjnymi wierzba może być też hodowana ze względów użytkowych. Wikliniarze-hobbyści plotą z niej kosze i meble, natomiast zwolennicy ekologii wykorzystują jako surowiec opałowy zastępujący węgiel. W obu wypadkach nie ma potrzeby wycinania całego drzewa, a jedynie tegorocznych przyrostów (wierzba energetyczna).

Ostatnio przeglądane
Tutaj pojawi się Twoja lista roślin, które odwiedziłeś.


Kwiaty
Liście / igieły
Wysokość:
Szerokość:
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać aktualności, artykuły oraz informacje o projekcie, o nowych funkcjonalnościach i o nowych roślinach.