Wyniki
Opis kategorii
Wiśnie ogólnie podzielić można w katalogu roślin na odmiany owocowe i ozdobne. Owocowe hodowane są ze względu na swoje walory użytkowe, te drugie z uwagi dekoracyjność.

Bez względu na grupę, wiśnie wyróżnia to, że kwitną na wiosnę, w okolicach maja, zachwycając białymi lub różowymi pachnącymi kwiatami. Jeszcze przed pokazaniem się liści, całe drzewo szczelnie obsypane jest wyłącznie pastelowym puchem.

Zarówno wiśnie owocowe, jak i ozdobne są raczej niewielkimi drzewami o ładnym rozłożystym pokroju i ciemnej gładkiej korze. Lubią słońce i przepuszczalną glebę.

Gdy chcemy, by nasza wiśnia była ozdobna nie tylko na wiosnę, warto zdecydować się na odmianę o ciemnopurpurowych liściach np. Wiśnia piłkowana 'Royal Burgundy' czy dekoracyjnym pokroju - kulistym (Wiśnia osobliwa) , kolumnowym (Wiśnia piłkowana 'Amanogawa') lub płaczącym ( Wiśnia różowa).

Ostatnio przeglądane
Tutaj pojawi się Twoja lista roślin, które odwiedziłeś.


Kwiaty
Liście / igieły
Wysokość:
Szerokość:
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać aktualności, artykuły oraz informacje o projekcie, o nowych funkcjonalnościach i o nowych roślinach.