Wyniki
Opis kategorii
Żurawki to byliny o pięknych liściach w wielu kolorach i wzorach. Uwodzą też drobnymi delikatnymi kwiatuszkami. Są to niezwykle cenne rośliny o szerokim zastosowaniu. Bogactwo odmian pozwoli wybrać coś do każdego ogrodu.

Żurawki dzięki ozdobnym liściom są dekoracyjne przez cały sezon. Należą do żelaznego repertuaru ogrodniczego z uwagi na bardzo szerokie zastosowanie, powszechną dostępność i ogromny wybór odmian w bogatej palecie barw.

Żurawki to rośliny, które zachwycają niemal o każdej porze roku. W Polsce żurawki to rośliny przynajmniej częściowo zimozielone, jednak dekoracyjność ich liści po śniegowych roztopach jest raczej dyskusyjna. Na szczęście żurawki wcześnie ruszają wiosną z wegetacją, wypuszczając pięknie wybarwione liście.

Ach te liście!

Liście żurawek to ich największa duma i chluba. Kształtem są sercowate, w zarysie trójkątne tworzą bardzo zgrabne rozety, w zależności od odmiany rozmiar liści waha się od 1cm (u karłowych odmian skalnych) aż po 40cm.

Liście te zebrane są w zwarte zgrabne kępy co sprawia, że żurawki stanowią też ozdobę pokrojową.

Delikatne kwiatuszki

Uprawa: półcień i wilgoć

Warunkiem powodzenia uprawy żurawek jest przede wszystkim lekkie, przepuszczalna i stale wilgotne podłoże. Rośliny mają delikatny i płytki system korzeniowy.Kwiaty
Liście / igły
Wysokość:
Szerokość: