Wyniki
Opis kategorii
Rozchodnik ogrodowy to niższa odmiana popularnych rozchodników okazałych, osiągająca max. 60 cm wysokości ( np. odm. Matrona). Rozchodniki ogrodowe przez większą część sezonu są ozdobne jedynie ze swoich mięsistych liści (które magazynują wodę) i mogą pozostać przyćmione przez rośliny kwitnące latem.

Jednak pod koniec sierpnia, gdy większość roślin szykuje się do zimowego spoczynku, a ich piękno blednie, wtedy rozchodniki, w tym rozchodnik ogrodowy wysuwa się na pierwszy plan, rozpoczynając kwitnienie.

Kwiaty tworzą czerwone, białe lub różowe płaskie baldachy, które utrzymują się na roślinie aż do wiosny. Razem z zaschniętymi trawami ozdobnymi i powykręcanymi gałązkami np. wierzby babilońskiej, oszronione zimą stanowią piękną ozdobę ogrodu.

Uprawa: do słońca i na suche gleby

Rozchodniki to mało wymagające rośliny, które doskonale radzą sobie z niedoborem wody, silnym nasłonecznieniem i wymagają od nas niewielkiego nawożenia (co 2-3 lata).

Rozchodniki stanowią doskonały wybór dla osób, które nie chcą poświęcać wiele czasu i uwagi ogrodowi.

Piękny pokrój rozchodników zostanie podkreślony na rabacie żwirowej, gdzie dobrze sprawdzą się z innymi sucholubnymi roślinami takimi jak mikołajki, jukki i jałowce.

Jeśli pragniemy wkomponować rozchodnika do tradycyjnej rabaty mieszanej, pamiętajmy, że roślina nie lubi nadmiaru wody i jeśli posiadamy system automatycznego nawadniania, to najlepiej odsunąć od niej linie kroplującą.Kwiaty
Liście / igły
Wysokość:
Szerokość: