Niewymagający w uprawie krzew, który choć nie pochodzi z Europy, to świetnie się zadomowił w naszym klimacie nie sprawiając większych kłopotów ogrodnikom.
Wygląd
'Brain de Soleil' to wolno rosnący, zwarty krzew o ładnie, łukowato wygiętych pędach. Cienkie lecz sztywne pędy pokryte są licznymi, drobnymi, zaokrąglonymi listkami w intensywnie żółtym kolorze mocno kontrastującym z czerwonymi pędami.
Praktycznie przez całe lato na roślinie pojawiają się drobne lecz bardzo liczne biało-różowe dzwonkowate kwiatostany, chętnie odwiedzane przez pszczoły (roślina miododajna). Kwiaty rozwijają się nierównomiernie, dzięki czemu dłużej zdobią krzew.
Jesienią, zwłaszcza po odpadnięciu liści główną ozdobę stanowią różowe, kuliste owoce, chętnie zjadane przez ptaki.Stanowisko i uprawa
Śnieguliczka jest rośliną o niewielkich wymaganiach, dobrze rośnie nawet na przeciętnej czy jałowej glebie. Jest bardzo tolerancyjna na trudne warunki i cechuje się dobrą mrozoodpornością nawet jeśli zdarzy się jej przemarznąć, to bardzo ładnie odbija od korzenia.
Najlepiej radzi sobie na żyznych, świeżych glebach o odczynie lekko kwaśnym i jest niezwykle odporna na zanieczyszczenia powietrza.
Krzewy sadźmy na stanowiskach od słonecznych po cieniste, choć przy niedoborze słońca gorzej się wybarwia. Krzew świetnie radzi sobie z niedoborami i nadmiarami wody.
Dobrze znosi silne przycinanie, rośnie zdrowo i rzadko atakowana jest przez choroby i szkodniki.Zastosowanie
'Brain de Soleil' jest doskonałą rośliną do cienistych zakątków naszego ogrodu szczególnie ładnie zaprezentuje się na pochyłej skarpie, która uwydatni jej piękno.
W częściowo zacienionych partiach ogrodu można łączyć ja z funkiami, brunerami, pluskwicami oraz rodgersjami kasztanowcolistymi.
Śnieguliczka jest doskonałym towarzystwem na mieszanych rabatach, idealnie współgra z jałowcami, kolorowymi berberysami oraz tawułami. Rabaty takie są niezwykle odporne i mało wymagające. Zastosujmy tę roślinę obok niebieskozielonego jałowca sabińskiego 'Glauca', purpurowobrązowej odmiany berberysa Thunberga 'Atropurpura Nana' oraz tawuły japońskiej 'Little Princess'.